Ana içeriğe atla

Gelecekteki Sevgiliye Mektup


Erkeğim,

Tüm hayatım boyunca senin gelmeni bekledim. 30'undan sonra her haltı biliyorum ben havalarına girip öğrenmeyi bırakan erkeklerden çok fena yorulmuştum. Senin gözlerinde ise bir çocuğun ışıl ışıl meraklı gözlerini görüyorum. Spor yapmak gereklilik değil, hala oyun oynamak anlamına geliyor senin için. Sanırım o yüzden bu kadar olumlu bakıyorsun dünyaya. Kanındaki seratonin miktarı sağlıklı yaşamandan geliyor olmalı.

Şimdiye kadar hep vermeyi denedim. Seninle beraber ilk kez almanın ne kadar keyifli olduğunu öğreniyorum. Beni geliştiriyorsun. Seninle birlikte iken ben de meraklı bir çocuğa dönüşüp yeni şeyler öğreniyorum. Yeni lezzetler tadıyorum. Yeni yerler görüyorum. Yeni fikirler ediniyorum.
Şimdiye kadar düşünmediğim şeyleri düşünmeme neden oluyorsun.
İlk kez bir adam düşünsel tatmin duygusunu bu denli yoğun yaşatıyor bana.
Küçük hesaplar adamı değilsin.
Dedikodu yapmazsın , kimseyi yargılamazsın.
Hayatta herkes yanlış şeyler yapar bir gün benim başıma da, senin başına da böyle şeyler gelebilir. O yüzden yargılamak yerine yanında olalım dersin.
Benim daha iyi bir insan olmamı sağlıyorsun.
Bazen çok fazla iyi niyetli olduğumda, zarar göreceğimi hissettiğinde de gözlerimi açıyorsun.
Mesafe koymam gereken insanları ayırd edemediğimde, direk 'ondan uzak dur' demiyorsun bana sorular soruyorsun. Soruların ile karşımdaki insanı anlamama yardımcı oluyorsun.
Asla emir cümleleri kurmuyorsun.
'Sen zaten hep böylesin' gibi tavırlara girmiyorsun.
Sana saygım ve hayranlığım gün geçtikçe artıyor.
Seni çok özledim çabuk gel......

Sour

Yorumlar

  1. Selam kadinim, sen de biraz kendini gelistirmek icin emek sarfetsen seni bulma ihtimalim artacak;

    "Seninle birlikte iken bende..." "ben de" olacak.

    Sonra tekrar gelecegim, simdilik tek ilgilendigim yazilarin olacak. Hadi bakalim, bir de sabah kalkarken o kadar da uyusuk olma.

    YanıtlaSil
  2. imla konusunda hata yapabilirim düzeltme önerilerinizi de dikkate alırım!

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

PROZAC GÜNLÜĞÜ

pmdd için yani `premenstrual disforik bozukluk` için 20mg olanını doktorların verdiği ilaç. kullanımı ise regl den 14 gün önce her sabah alınır regl başlayana kadar devam edilir regl başlayınca ara verilir ve yine bir sonraki pmdd krizi öncesi 14 gün alınır. bir deneyeceğim bakalım ağlama krizlerimi çözebiliyorsa ömür boyu bir beraberlik kurabiliriz.

 http://www.pmscomfort.com/pms-pmdd-symptoms/prozac-sarafem-zoloft-pmdd-medication-drugs-for-pms.aspx http://www.dailymail.co.uk/health/article-4299/Can-Prozac-beat-PMS.html 09/11/2014


edit: 4. gün ilk gün hissettiğim iştahsızlık hala devam ediyor ama yemek yemeğe çalışıyorum. susuzluk o kadar çok değil ama yine var. ilk gün feci baş ağrıları da vardı o şimdi yok. çevremdeki insanlar aşırı sinirli de ben sakinmişim gibi geliyor. kendimi gülümserken yakalıyorum nedensiz. enerji düzeyim arttı ama regl bitti diye olabilir ondan emin değilim. sadece evi toplamaya başladım o biraz acayip geliyor. film izlemek zor geliyor. odaklana…

DR. PERRICONE DEN GÜZELLİK VE SAĞLIK SIRLARI

Kitapçı gezmeyi çok seviyorum. Dr.Perricone ile de Remzi Kitabevinde dolaşırken tanıştım. Tabi ki kendisi ile değil kitabı ve söyledikleriyle tanıştım :)


Temel olarak hücre iltihaplanmasının yaşlanmaya neden olduğuna inanıyor Dr.Perricone. Bu iltihaplanmayı azaltmak ve engellemek genç kalmayı ve sağlıklı olmayı sağlayacak. Yani tüm hücreleriniz sağlıklı ise sizde genç ve güzelsiniz. Güzellik içten gelen bir ışıltı.(Hala kremlerede inanıyorum ama sağlıksız bir bedene hiç bir kremin iyi geleceğini düşünmüyorum.)

Hollywood’da oldukça popüler bir doktor Dr.Perricone hayranları arasında Cate Blanchett, Kim Cattrall, Uma Thurman ve Julia Roberts' ı sayabiliriz.

Sizlerle de bilgilerimi paylaşayım istedim. Beni tanıyanlar bilir 140 yaşına kadar sağlıklı ve güzel yaşamayı ve yaşlanmayı planlıyorum. Bu yazıda Perricorne’dan öğrendiklerimi çok özet bir halde sizler ile paylaşacağım.

DR. PERRICONE’UN YAŞLANMANIN EFLAMATUAR TEORİSİ


1-SERBEST RADİKAL HASARI + ENFLAMASYON = HÜCRE BOZULMASI = YAŞLAN…

Fitness maceram

Mayıs ayının ilk haftası fitness a başlamaya karar verdim. Amacım en az bir sene haftada 3 gün spor yapmaya odaklanmak ve tam bir sene sonra hedeflediğim görüntüye ulaşmak idi. Dana öncesinde aerobik,neopilates, yoga gibi şeyler denemiştim ama bunları evde tek başıma yapıyordum. İlk defa bir salona yazıldım. Aradan 5 ay geçmiş, ben, ısrar ve inat ile gitmeye devam ediyorum.

Benim ilk anda farkettiğim yararlarına gelecek olursak. Salona gitmek sosyalleşmeyi sağlıyor. Ortamda hem dostluk hem de hafif bir rekabet havası var. Ramazan döneminde salona gittiğimde, kimi zaman benden başkası olmuyordu. Salon tamamen bana kalmış gibi hissediyordum. Bu motivasyonu arttıran bir öge değilmiş meğerse. Diğer arkadaşlarımı görüp birlikte spor yapmak, aralarda kısa sohbetler etmek çok daha eğlenceli hale getiriyormuş.İnsan tek başına olunca kendi sınırlarını o kadar da zorlamıyormuş.Salonda rekabet insanı geliştiren bir durummuş. Salon, aletler,arkadaşlar,sauna gibi unsurlar evet güzel ama asıl m…