Ana içeriğe atla

Bazı Zat-ı Şahanelerindeki Akıl Kırıntıları
Efendim Aysun Kayacı bacımız geçenlerde bir açıklama yapmışlar.

Harvard'da konuk öğrenci olmak onlara çok şey katmış.

Öyle ki açıklamalarından (Ve parasıyla da olsa Aysun Kayacı'yı kabul ettiklerinden dolayı) sonra Harvard'dan soğudum.


Aysun Kayacı saçlarını doğal rengine çevirmiş. Kadınlar böyle yaparlarsa iyi ederlermiş çünkü kocalarını üç ayda bir üç yüz liradan yılda toplam bin iki yüz TL'lik masraftan kurtarırlarmış.

Röfle neden üç ayda bir oluyor? Ve niye 300 TL? Daha ucuzu yok mu? 

Aysun'un matematiğinin çok kuvvetli olduğunu, kadınların kendi masraflarını ödemekten aciz olduklarını ve Harvard'daki derslerden sonra saçlarımızı artık boyamayıp ömür boyu tasarruf edebileceğimizi öğrenmiş bulunduk.

Sen çok yaşa Harvard!

Yorumlar

 1. Ay ne kadar guldum:)
  Bir kere bu sac rengi ona hic yakismamis.
  Ikincisi iktisat yapmak icin Harward'a mi gitmeye ihtiyac duymus?
  UCUNCUSU ve EN ONEMLISI: Kocalarina iktisat yapmak ne demek??? Demiyor ki kadinlar kalkin yuvarlanacaginiza calisin da hayata bir katkiniz olsun. yani kalitesiz hayati iyice kalitesizlestiriyor. Emin olsun ki calistiklari ve bir ise yaradiklari zaman o kadinlar hem iktisat yapar hem de rofle yaparlar.

  YanıtlaSil
 2. Ben de en cok o noktaya takildim Pelin. Herkesin gozu onunde olan ve kendisini akilli manken olarak tanitan birinin, birbirinden cok kolay etkilenen insanlar diyari ulkemizde bir de kalkip kendisi gibi cok para kazanan bir kadinin agzina yakismayacak ese tasarruf ettirme ovunmeleri beni hem cildirtti hem de guldurdu.

  Bence yine sari saca donecek bu arada. O zaman da "Ucuz bir yol buldum! Kocalariniza tasarruf yaptirmak icin evde boyayin." diyecek. "Gunaydin." diyerek uzerine ucacagim ve "Be kadin, parasiz mi kaldin?" diyecegim.

  Ha bir de Harvard'a onu nasil kabul etmisler onu soracagim. Cunku tahminlerime gore onu kabul ettilerse bizi de burslu olarak kabul ederler gibime geldi.

  YanıtlaSil
 3. Sebep ne biliyor musun bazi insanlar gelistiklerinde tamamen gelisirler. Tabulara karsi gelir,degistirmek icin elinden geleni yapar,hayatta bircok seyi degistirmeye calisir ogrendikce ve gelistikce. Kimisi de ogrenir ama ogrenmis olmak icin. Ben de universite mezunuyum,Harward'a gittim demek icin. Oysa ki ozunde birsey degismemistir. O, ozunde hala kadinin evde oturup 5 cocuk dogurup kocasinin eline bakan,sacini bile boyamak,kestirmek vs icin kocasindan izin alan,guclu olmak icin yaninda bir erkek olmasina ihtiyac duyan kisidir. Dolayisiyla OZunun ortaya cikip kocaniza tasarruf yaptirin demesi normaldir:)) Belki de sonrasinda ya ne dedim ben dedi ama gec oldu!

  YanıtlaSil
 4. Tam dediğin gibi Pelin, ekleyecek bir şey bulamıyorum :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

PROZAC GÜNLÜĞÜ

pmdd için yani `premenstrual disforik bozukluk` için 20mg olanını doktorların verdiği ilaç. kullanımı ise regl den 14 gün önce her sabah alınır regl başlayana kadar devam edilir regl başlayınca ara verilir ve yine bir sonraki pmdd krizi öncesi 14 gün alınır. bir deneyeceğim bakalım ağlama krizlerimi çözebiliyorsa ömür boyu bir beraberlik kurabiliriz.

 http://www.pmscomfort.com/pms-pmdd-symptoms/prozac-sarafem-zoloft-pmdd-medication-drugs-for-pms.aspx http://www.dailymail.co.uk/health/article-4299/Can-Prozac-beat-PMS.html 09/11/2014


edit: 4. gün ilk gün hissettiğim iştahsızlık hala devam ediyor ama yemek yemeğe çalışıyorum. susuzluk o kadar çok değil ama yine var. ilk gün feci baş ağrıları da vardı o şimdi yok. çevremdeki insanlar aşırı sinirli de ben sakinmişim gibi geliyor. kendimi gülümserken yakalıyorum nedensiz. enerji düzeyim arttı ama regl bitti diye olabilir ondan emin değilim. sadece evi toplamaya başladım o biraz acayip geliyor. film izlemek zor geliyor. odaklana…

DR. PERRICONE DEN GÜZELLİK VE SAĞLIK SIRLARI

Kitapçı gezmeyi çok seviyorum. Dr.Perricone ile de Remzi Kitabevinde dolaşırken tanıştım. Tabi ki kendisi ile değil kitabı ve söyledikleriyle tanıştım :)


Temel olarak hücre iltihaplanmasının yaşlanmaya neden olduğuna inanıyor Dr.Perricone. Bu iltihaplanmayı azaltmak ve engellemek genç kalmayı ve sağlıklı olmayı sağlayacak. Yani tüm hücreleriniz sağlıklı ise sizde genç ve güzelsiniz. Güzellik içten gelen bir ışıltı.(Hala kremlerede inanıyorum ama sağlıksız bir bedene hiç bir kremin iyi geleceğini düşünmüyorum.)

Hollywood’da oldukça popüler bir doktor Dr.Perricone hayranları arasında Cate Blanchett, Kim Cattrall, Uma Thurman ve Julia Roberts' ı sayabiliriz.

Sizlerle de bilgilerimi paylaşayım istedim. Beni tanıyanlar bilir 140 yaşına kadar sağlıklı ve güzel yaşamayı ve yaşlanmayı planlıyorum. Bu yazıda Perricorne’dan öğrendiklerimi çok özet bir halde sizler ile paylaşacağım.

DR. PERRICONE’UN YAŞLANMANIN EFLAMATUAR TEORİSİ


1-SERBEST RADİKAL HASARI + ENFLAMASYON = HÜCRE BOZULMASI = YAŞLAN…

Fitness maceram

Mayıs ayının ilk haftası fitness a başlamaya karar verdim. Amacım en az bir sene haftada 3 gün spor yapmaya odaklanmak ve tam bir sene sonra hedeflediğim görüntüye ulaşmak idi. Dana öncesinde aerobik,neopilates, yoga gibi şeyler denemiştim ama bunları evde tek başıma yapıyordum. İlk defa bir salona yazıldım. Aradan 5 ay geçmiş, ben, ısrar ve inat ile gitmeye devam ediyorum.

Benim ilk anda farkettiğim yararlarına gelecek olursak. Salona gitmek sosyalleşmeyi sağlıyor. Ortamda hem dostluk hem de hafif bir rekabet havası var. Ramazan döneminde salona gittiğimde, kimi zaman benden başkası olmuyordu. Salon tamamen bana kalmış gibi hissediyordum. Bu motivasyonu arttıran bir öge değilmiş meğerse. Diğer arkadaşlarımı görüp birlikte spor yapmak, aralarda kısa sohbetler etmek çok daha eğlenceli hale getiriyormuş.İnsan tek başına olunca kendi sınırlarını o kadar da zorlamıyormuş.Salonda rekabet insanı geliştiren bir durummuş. Salon, aletler,arkadaşlar,sauna gibi unsurlar evet güzel ama asıl m…