11 Nisan 2010 Pazar

L'Oreal Loreal Renoviste Anti Aging Glycolic Peel Kit Maceram

Arkadaslar herseylerini paylasmalidirlar ozellikle de guzellik sirlarini oyle degil mi?
Neyse ki benim arkadasim da sirlarini saklayanlardan degil paylasanlardan:)
Ve sirrimiz: 
L'Oreal Loreal Renoviste Anti Aging Glycolic Peel Kit


Bir kosu eczaneye gidip aldigim Glikolik Asitli Peeling Kurumu uygulamaya baslamak icin haftasonunu sectim. Aceleye gelmesin sakin sakin bir baslangic olsun istedim. Simdi boyle glikolik falan diyince bu da nesi dediginizi duyar gibiyim dolayisiyla hemen aciklamaya basliyorum. Dostumuz AHA'yi duymayanimiz hemen hemen yok gibidir. AHAlar kollagen ve elastin dokusunu harekete geçirerek, yeni baştan üretim yapılmasını ve bu vesileyle cildin çok belirgin derecede gergin daha iyi durumda ve yumuşak olmasını sağlar. Aynı zamanda sert olan deri hücrelerini çözerek derinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Tıkanık gözenekler açılır ve zararlı maddeler dışarı atılır. Dokulardaki yara izleri kapanır ve deriye renk veren pigment maddesinin düzeni sağlanır. Stabil, renksiz, kokusuz, suda çözünebilir ve toksik olmamaları nedeniyle kullanım avantajı sağlarlar.
AHAarın en önemli üyeleri:
Şeker Kamışı -  Glikolik Asit
Süt Asiti -  Laktik Asit
Elma Asiti -  Malik Asit
Üzüm Asiti - Tartarik Asit
Limon Asiti -  Sitrik Asit

AHAların Kozmetik Özellikleri
Cilt lekelerinin giderilmesi: Yaşlılık lekelerini uzaklaştırmak için günlük uygulanılabilen krem, losyon veya jeller, % 10-12 konsantrasyonlarında nötralleştirilmiş AHA içermektedir. Bu lekelerin yok olması cildin özelliğine göre birkaç haftadan 9-12 aya kadar sürebilir. Bu tip preparatların yüze uygulanması, cilt duyarlılığının yüksek olması nedeniyle önerilmemektedir. % 8 glikolik asit, % 2 hidrokinon ile birlikte jel şekline sokularak, pigmentasyonu azaltarak tüm cildin rengini açmak amacı ile etnik kozmetik ürünlerde kullanılmıştır.
Cildin nemlendirilmesi
Akneyi engelleme
Cildin soyulması ve kırışıklıklar
Tırnaklara düzgün görünüm vermek
Jiletle traşa bağlı kıl dönmesi enflamasyonları 

Glikolik Asitle ve AHAlarla ilgili bu bilgilerden sonra Peeling Kit'imize gelirsek eger. Icinde uc tane tup var. Biri 5 dakika cildinizde bekleyen glikolik asit. Digeri bu asidin ciltten silinmesini saglayan preparat. En sonuncusu ise nemlendirici anti aging krem.
Hergun yapacagimizi saniyordum ama hayir haftada uc kere peeling geri kalan gunlerde de nemlendiricisi suruluyor.

Benim Bugun ilk gunum. Kür bir ay surecek. Ara ara size gelismeleri bildirecegim. Bugun cildimde hafif bir isinma hissediyorum sadece. Cevremdekilere bir degisiklik olup olmadigi sordum biraz parliyorsun dediler. Haydi bakalim yoksa piril piril mi olacagiz hanimlar? :) 
Gorusmek uzere:)

ONEMLI UYARI: LUTFEN CILDINIZLE ILGILI UYGULAMALARA DERMATOLOGUNUZLA KONUSMADAN BASLAMAYINIZ!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails